پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت من . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 
فضیلت و خواص سوره کافرون
نوشته شده در 9 آذر 94
ساعت : 22:54
نویسنده : مهدی یار
نتیجه تصویری برای قرآن کریم
هر كس سوره كافرون و اخلاص را در نمازهای واجب خود بخواند خداوند او و پدر و مادر و فرزندانش را می آمردزد و اگر از اشقیا باشد نامش در فهرست سعادتمندان قرار می گیرد و خداوند او را خوشبخت زنده می دارد و شهید می میراند و شهید محشور می كند.
یكصد و نهمین سوره قرآن «كافرون»  در مكه نازل شده است و دارای 6 آیه دارد.این سوره را «جحد»(1) نیز می گویند.
سوره «كافرون» چنان فضیلتی دارد كه قرائت آن در زمان ها و مكان ها و حالت های مختلف سفارش شده است. معاویة بن عمار می گوید: امام صادق علیه السلام به من فرمود: سوره كافرون را در نمازهای واجب و غیر آن قرائت كن. (2)
همچنین از ایشان نقل كرده اند در دو ركعت نماز پیش از فجر و دو ركعت زوال و دو ركعت بعد از مغرب و دو ركعت اول نماز شب و سوره كافرون را قرائت كن.(3)
اهلبیت علیهم السلام در مازهای روزانه خود سوره كافرون را قرائت می كردند و به قرائت آن در نمازهای روزانه سفارش می كردند. از امام صادق علیه السلام نقل شده است: در دو ركعت نماز صبح، هر سوره ای را كه دوست داری بخوان. ولی من دوست دارم سوره اخلاص و كافرون را بخوانم.(4)
از امام صادق علیه السلام روایت شده است كه ثواب تلاوت این سوره برابر با تلاوت یک چهارم قرآن است. هر كس سوره كافرون و اخلاص را در نمازهای واجب خود بخواند خداوند او و پدر و مادر و فرزندانش را می آمرزد و اگر از اشقیا باشد نامش در فهرست سعادتمندان قرار می گیرد و خداوند او را خوشبخت زنده می دارد و شهید می میراند و شهید محشور می كند. (5)
و نیز از ایشان روایت شده است: هر كس در هنگام خواب سوره كافرون و اخلاص را بخواند خداوند برای او امان نامه از شرک می نویسد.(6)
رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: هر كس سوره كافرون را تلاوت نماید شیاطین از او دور شده و از سختی های بزرگ روز قیامت در عافیت می باشد
فضیلت این سوره به قدری است كه بازگشت از این سوره در نماز به سوره ی دیگر روا نیست
از رسول اكرم صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است: كه شخصی به ایشان گفت: به من چیزی بیاموز كه هنگام خواب بگویم. حضرت فرمودند: هر گاه بخواهی بخوابی سوره كافرون را بخوان و بخواب كه آن مایه ایمنی از شرك است.(7)
 
آثار و بركات سوره
1) دیدن رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم در خواب
از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده است: هر كس این سوره را در شب جمعه صد مرتبه قرائت نماید رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم را در خواب خواهد دید.(8)
2) دور شدن شیطان از قاری این سوره
رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمود: هر كس سوره كافرون را تلاوت نماید شیاطین از او دور شده و از سختی های بزرگ روز قیامت در عافیت می باشد.(9)
3) استجابت دعا
رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم فرمودند: هر كس هنگام طلوع خورشید ده مرتبه این سوره را بخواند وآنگاه دعا کند دعایش مستجاب می شود.(10)
 
پی نوشت ها :
(1) درمان با قرآن،ص 167
(2) Mstdr ک معنی، ج 4، ص 191
(3) الکافی، ج3، ص316
(4) تهذیب الاحکام، ج2، ص136
(5) پاداش از کسب و کار، ص 127
(6) الکافی، ج2، ص626
(7) مجمع البیان، ج10، ص550
(8) Mstdr ک معنی، ج 6، ص 371
(9) مجمع البیان، ج10، ص552
(10) لامپ ک FM ی، ص 461


:: مرتبط با: داروخانه معنوی , اطلاعات دینی , نکات قرآنی , حدیث ,
:: برچسب‌ها: فضیلت و خواص سوره کافرون ,
 می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic